Pro-Am Doubles

Place Name
1st A Gunville/D Gunville Jr.
2nd S Romey/S Sandau
3rd C Anderson/J Morin
4th N Fandrich/T Vanderwal
5th & 6th J Gunville/D Becier
5th & 6th D Tuhy/S Cabak

Women's Singles 301

Division A
Place Name City
1st Kayla Gillis Devils Lake
2nd Mandy Billings Williston
3rd Vanessa Page Mandan
4th Samantha Rassier Spirit Lake
5th & 6th Janell Jerome Devils Lake
5th & 6th Courtney Biackcloud Devils Lake
7th & 8th Nikki Hoeger Devils Lake
7th & 8th Kari Charvat Bismarck
 
Division B
Place Name City
1st Cara Powell Mandan
2nd Deniese LeMasters Hazen
3rd Dez Slater Williston
4th Cheryle Goodbird Halliday
5th & 6th Melissa Weyrauch Williston
5th & 6th Rhonda Schaff Bismarck
 
Division C
Place Name City
1st Anna Demarce Fort Totten
2nd Jayme Diffely Underwood
3rd Julie Olson Williston
4th Kayla McWhorter Stanley
5th & 6th Jess Tuhy Devils Lake
5th & 6th Danielle Schaefer Bismarck
7th & 8th Shawna Chilcoat Devils Lake
7th & 8th Olivia Peterson Devils Lake
 
Division D
Place Name City
1st Melanie Strand Fargo
2nd Sarah Wolf Bismarck
3rd Jen Kuntz Dickinson
4th Angie Fagen Beulah
5th & 6th Lisa Desjarlais Devils Lake
5th & 6th Carrie Slater Williston

 

Open Singles 501/Combo

Division A
Place Name City
1st Jace Azure Belcourt
2nd Rory Kegley Williston
3rd Aaron Backer Jamestown
4th Ross Zaste Belcourt
5th & 6th Shelby Stern Bismarck
5th & 6th Steve Elfman Devils Lake
7th & 8th Scott Miller Devils Lake
7th & 8th Tim Goergen Devils Lake
 
Division B
Place Name City
1st Kyle Gosline Killdeer
2nd Steve Lewis Wolford
3rd Chris Magstadt Bismarck
4th Marc Kriegel Beulah
5th & 6th Matt Segovia Bismarck
5th & 6th Travis Stahlecker Jamestown
7th & 8th Shane Sandau Dickinson
7th & 8th Jay Cotton Williston

Open Singles Cricket

Division A
Place Name City
1st Tyler Uhrig Bismarck
2nd Ricardo Villagrana Devils Lake
3rd Greg Armitage Dunn Center
4th Tyler Tucker Dickinson
 
Division B
Place Name City
1st Dan Mccabe Dickinson
2nd Blaine Dukart Dickinson
3rd Bryan Bloodsaw Dickinson
4th Cole Hewson Dickinson
 
Division C
Place Name City
1st Eric Ridl Dickinson
2nd Sam Liebel Underwood
3rd Kurtis Einspahr Dickinson
4th Corey Pederson Towner

 

Open Singles Master Combo

Place Name City
1st Chip Anderson Rolette
2nd Donald Gunville Jr. Bismarck
3rd Myron Engelhard Mandan
4th Steve Cabak Fargo
5th & 6th Jamie Hoynes Bismarck
5th & 6th Donny Gunville Devils Lake
7th & 8th Dion Beneke Bismarck
7th & 8th Ken Zingrich Bismarck

The NDTA is sponsored by the King of
Beers ---- Budweiser